cropped-dd511ad7-a8d4-4df2-9df3-2e06a01477da.png

عنوان کودک رها شده نام زیبایی برای این الگوی کندلی می‌باشد. این الگو اغلب مواقع بعنوان برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید. روند قیمت پس از شکست الگو چندان قوی نبوده و نمیتوان انتظار روند چندان طولانی‌ای را داشت. عملکرد این الگو در صورت شکست الگو از بالا بهتر بوده و چنانچه شکست آن از پایین رخ دهد نمیتوان انتظار عملکرد خوبی را داشت.

بدلیل تعدد عواملی که در تشخیص و صحت این الگو تاثیرگذار می‌باشند، یافتن آن کمی دشوار بوده و از نظر فراوانی وقوع رتبه 96 را بین 103 الگوی کندلی از آن خود نموده است.

 

 

نتایج مهم:

 

عملکرد تئوریک: برگشت‌دهنده روند به نزولی
عملکرد واقعی: برگشت‌دهنده روند به نزولی در 69 درصد مواقع
رتبه فروانی وقوع: 96
رتبه عملکرد کلی: 64
بیشترین احتمال رسیدن به هدف قیمتی: 57 درصد (شکست الگو از بالا در بازار صعودی)
بهترین میانگین حرکت طی 10 روز: 5.34- درصد (شکست الگو از پایین در بازار نزولی)
بهترین رتبه در عملکرد 10 روزه: 24 (شکست الگو از بالا در بازار نزولی)

 

تمامی رتبه‌های اشاره شده بر اساس سنجش و رده‌بندی 103 الگوی کندلی می‌باشد. منظور از «بهترین» یا «بیشترین» در عبارات فوق، بالاترین رتبه در بین 4 حالت از ترکیبات بازارهای صعودی/ نزولی و شکست الگو از بالا/ پایین می‌باشد.

 

شرح الگو:

 

اول از همه اشاره به این موضوع ضروریست که این الگو الگوی نادری است. لذا برخی از آمارها(آمارهای ارائه شده برای بازارهای نزولی) بر مبنای کمتر از 20 نمونه بدست آمده و احتمال تغییر آنها وجود دارد.

این الگو چه در تئوری و چه در واقعیت بصورت برگشت‌دهنده روند از صعودی به نزولی عمل می‌نماید. این اتفاق در 69 درصد مواقع روی داده و از این نظر جایگاه 14 را که جایگاه تقریبا بالایی می‌باشد از آن خود نموده است. رتبه عملکرد کلی این الگو 64 است که چندان خوب نیست و دلیل آن حرکت نه چندان خوب(متوسط) قیمت پس از شکست این الگو از پایین می‌باشد. اینها مواردی هستند که تمایل معامله‌گران به دوری از آنهاست.

بهترین میانگین حرکت قیمت ظرف 10 روز پس از شکست الگو، کاهشی بمیزان 5.34 درصد بوده که جایگاه 24ام را به آن بخشیده است.

 

راهنمای شناسایی الگو:

مشخصات شرح
تعداد خطوط کندل سه کندل.
روند قیمتیِ منتهی به الگو صعودی.
پیکربندی به جستوی یک کندل سفید(مثبت) در یک روند صعودی بپردازید. در پی آن یک کندل doji که کف آن بالاتر از سقف کندل قبلی باشد قرار میگیرد. در روز سوم یک کندل سیاه(منفی) قرار خواهد داشت که سقف آن پایینتر از کف کندل doji خواهد بود.

 

 سه نکته معاملاتی:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *