cropped-dd511ad7-a8d4-4df2-9df3-2e06a01477da.png

 

نتایج مهم:

 

رتبه عملکرد کلی: اندازه‌گیری نشده
نرخ خروج سر­به­‌سر* پس از شکست رو به پایین: 56 درصد
میانگین کاهش پس از شکست: 8 درصد
نرخ وقوع پولبک **: اندازه‌گیری نشده
احتمال رسیدن به هدف قیمتی پس از شکست از پایین: اندازه‌گیری نشده

 

* سنجش تعداد الگوهایی که پس از شکسته شدن­شان، افت حداقل 5 درصدی قیمت رخ نداده است. در واقع الگوهایی هستند که هزینه معامله خود را پوشش نمی­دهند و میتوانید در بازارهای مختلف مقادیر متفاوتی از جمله کارمزد معامله، مالیات متعلقه، هزینه خواب سرمایه و … را لحاظ نمایید.

** Pullback

 

پس‌زمینه الگو:

 

شکل زیر تصویری از نسخه سنتی این الگو را نشان میدهد. پیکربندی خاصی برای الگو پیدا نشده است و تصاویر فقط شامل کلیات می‌باشد. بدلیل عدم وجود جزئیات، تمامی کندلها به رنگ خاکستری نشان داده شده‌اند؛ بدین معنی که می‌توانند سیاه یا سفید باشند.

اندازه کندل‌ها، رنگ آنها و موقعیت آنها نسبت به یکدیگر را نمیتوان با قطعیت پیدا نمود. این شکل یک نمایش کلی از الگوی مرسوم است.

کندل‌های 1 و 2، الگوی درون‌کندلی (Inside day) را شکل می‌دهند. یعنی کندل دوم در محدوده بالا و پایین کندل اول قرار میگیرد. اغلب کندل اول را سفید و کندل دوم را مشکی میبینید اما می توانند به هر دو رنگ باشند.

کندل 3 یک فشار قوی به سمت بالا را نشان میدهد. این کندل اغلب به رنگ سفید (صعودی، با قیمت بسته شدن بالای قیمت باز شدن) و بلند می‌باشد.

کندل 4 برگشت فشار فوق به سمت پایین است. به دلیل عدم وجود جزئیات پیکربندی در الگوی مورد نظر، در کندل های 3 و 4 از واژه فشار به جای شکست استفاده میشود. این کندل اغلب به صورت سیاه و بلند خواهد بود.

از این تصویر برای تعیین موقعیت نسبی قیمت‌های بالا، پایین، باز و بسته شدن کندلها نسبت به یکدیگر استفاده ننمایید.

 

راهنمای شناسایی الگو:

 

جدول زیر به تصویر نمایش داده شده اشاره دارد. در اینجا نحوه شناسایی الگو آورده شده است. در واقع، این الگو یک روند کاهشی چهار روزه می‌باشد.

اگر قیمت به سمت بالا ادامه پیدا نماید، این الگو الگوی مطلوبی نخواهد بود. قیمت می‌بایست به پایین‌تر از کف الگو کاهش یافته تا معتبر گردد (توضیحات بیشتر در تاکتیک معاملاتی).

مشخصات

شرح

الگوی درون‌کندلی

(Inside Day)

سقف کندل اول بالاتر از سقف کندل دوم و کف کندل اول پایین‌تر از کف کندل دوم است.
کندل 3 سقف کندل سوم بالاتر از سقف کندل اول و کف کندل سوم بالاتر از کف کندل اول است.
کندل 4 کف کندل چهارم بالاتر از کف کندل سوم و سقف کندل چهارم بالاتر از سقف کندل سوم است.
تایید الگو اگر قیمت به بالاتر از سقف کندل چهارم برود، این الگو معتبر نخواهد بود. برای اینکه این الگو معتبر شود، می‌بایست قیمت به زیر کف کندل اول نفوذ نماید.
رنگ کندل تست نشده
ارتفاع کندل تست نشده
الگوی درون‌کندلی

(Inside Day)

پیکربندی الگو تست نشده است. تنها اینکه کندل دوم در محدوده سقف و کف کندل اول قرار میگیرد.

 

نکات معاملاتی:

 

حد خرید را یک پنی پایین‌تر از کف کندل اول قرار دهید. برای مثال، اگر در کندل اول کمترین قیمت 10.00 دلار است، حد خرید را روی 9.99 دلار قرار دهید.

اگر قیمت به بالاتر از سقف کندل چهارم رسید، اُردر خرید خود را لغو نمایید.

در بررسی‌های انجام شده، بسیاری از این الگوها شاهد ادامه افزایش قیمت به بالاتر بوده‌اند. به همین دلیل است که قیمت می‌بایست بلافاصله پس از کندل چهارم معکوس گردد (برگشت قیمت به سمت پایین).

رد الگو (نامعتبر شدن) با خط قرمز نازک در شکل نشان داده شده است.

این الگو دارای نرخ خروج سربه‌سر بالایی (56 درصد) می‌باشد. این بدین معنی است که تقریبا نیمی از این الگوها شاهد کاهش کمتر از 5 درصدی قیمت به زیر کف الگو و سپس معکوس شدن و بسته شدن بالای سقف الگو خواهند بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *